4. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

środa – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana  

piątek – święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek nabożeństw w Święto Matki Bożej Gromnicznej: w Kojszówce Msze Święte o godz. 700 i 1700, w Wieprzcu o godz. 1500. W czasie Mszy Świętych będzie obrzęd poświęcenia gromnic.

 

2. Od dzisiejszej niedzieli przez trzy kolejne niedziele poprzedzające wielki post będziemy odprawiać czterdziestogodzinne nabożeństwo. W Kojszówce nabożeństwo będzie odprawiane od godz. 1200 do 1300, a w Wieprzcu zaraz po Mszy Świętej do godz. 1200.

Porządek nabożeństwa w przyszłą niedzielę:

Kojszówka – osiedla: Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa, Dolne Zagrody, Makowa, Buroniowa, Mosorowa, Laskowa i Barutowa.

Wieprzec – osiedla: Jabconiowa, Ocieczkowa, Wyrobkowa, Pod Grapą, Adamowa i Lizakowa

 

W przyszłą niedzielę:

Kojszówka – osiedla: Pitkowa i Dwór, Sycowa i Koskowa

Wieprzec – osiedla Jackowa, Kaniasty, Chłapkowa i Pod Chłapkiem

 

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek: w Wieprzcu od godz. 1430 do 1530, a w Kojszówce od godz. 1600 do 1700.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w piątek od godz. 900.

W sobotę o godz. 800 będzie odprawiona Msza Święta i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

4. W niedzielę 11 lutego (za dwa tygodnie) o godz. 1100 będziemy modlić się z narzeczonymi, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalne małżeństwo. W czasie nabożeństwa narzeczonym będzie udzielone okolicznościowe błogosławieństwo. Proszę, by narzeczeni zgłosili się w tej sprawie w parafii (telefonicznie).

Msza Święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie odprawiona w Kojszówce w sobotę 10 lutego o godz. 1000, a w Wieprzcu w sobotę 10 lutego o godz. 1700.

 

5. Na zebraniu Rady Parafialnej zdecydowaliśmy, że kolejną inwestycją w parafii będzie rozszerzenie parkingu przy kościele. Składka na cele inwestycyjne będzie zbierana w drugą i trzecią niedzielę lutego.

 

6. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję za serdeczne przyjęcia księdza po kolędzie, za każdą opinię, uwagę dotyczącą parafii, a także za złożone ofiary.

 

7. W naszej parafii organizujemy autokarową ośmiodniową pielgrzymkę do Medjugorie, do Matki Bożej – Królowej Pokoju. Planowany termin to: 24.07 – 31.07.2024, a koszt wynosi 2790 zł. Przy zapisie prosimy o wpłacenie zaliczki 500 zł.

 

Program pielgrzymki do Medjugorie