1. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent i nowy rok kościelny. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie adwentu według ustalonego porządku Mszy Świętych. Do udziału w roratach zachęcam wszystkich, a szczególnie proszę, by dzieci chętnie przychodziły na Roraty z lampionami.

 

2. W zakrystii można nabyć świece Caritas na wigilijny. Cena dużej świecy wynosi 15 zł,  a małej 10 zł.

 

3. Spowiedź świąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 19 grudnia. Szczegóły będą podane w późniejszym czasie.

 

 

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę na Mszy Świętej w Wieprzcu o godz. 17.00 poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam wszystkie dzieci z klasy III z rodzicami.

 

 

5. Składka inwestycyjna: w Kojszówce 13 450 zł, a w Wieprzcu 11 520 zł.

Stan konta: w Kojszówce 68 437 zł, a dług w Wieprzcu wynosi obecnie 24 353 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłą niedzielę w Światowy Dzień Ubogich z naszej parafii przekazaliśmy 1000 zł.

W przyszłą niedzielę będzie dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Powinna być wówczas zbierana składka do puszek na ten cel. Jednak nasza parafia została poproszona jednocześnie o pomoc dla bardzo biednej rodziny z Grzechyni, gdzie w ostatnich dniach spłonął całkowicie ich dom (Zawoja Zakamień). Wobec tego składka do puszek będzie przeznaczona na ten właśnie cel. Natomiast na pomoc Kościołowi na wschodzie podzielimy się składką zbieraną w kościele w czasie Mszy Świętych. Kwestę na cel poszkodowanej rodziny będą prowadzić członkowie Koła PCK w Lachowicach.