8. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres Komunii Wielkanocnej.

 2. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: 800, 900 w Wieprzcu (z procesją) 1100 (z procesją).

O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy:

w Kojszówce:

1 ołtarz (na parkingu) – os. Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa

2 ołtarz (przy domu p . Stolarczyków) – os. Buroniowa

3 ołtarz (przy drodze na cmentarz) – os. Mosorowa

4 ołtarz (przy kościele) – os. Makowa

 

w Wieprzcu:

1 ołtarz –  Lizakowa, Chłapkowa

2 ołtarz – Wyrobkowa

3 ołtarz – Ocieczkowa, Pod Grapą

4 ołtarz – Górna Adamowa

Do udziału w procesji serdecznie zapraszam wszystkich. Proszę o przygotowanie asysty, feretronów, dzieci do sypania kwiatów. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą na procesję w strojach komunijnych. Proszę także strażaków o pomoc w zabezpieczeniu procesji.

W kolejne dni po Uroczystości Bożego Ciała w naszych kościołach będzie odprawiana Msza Święta z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 1600 lub 1800.

 

3. W tym tygodniu wypada także pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych: w Wieprzcu – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej, w Kojszówce – w niedzielę po Sumie.

4. Odpust ku czci Królowej Pokoju w Wieprzu odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 1100.

5. Składka na cele inwestycyjne w naszych kościołach w tym miesiącu wyniosła:
w Kojszówce 10 850 zł, w Wieprzcu 10 400 zł. Na koncie kościoła w Kojszówce aktualnie mamy 89 937, a w Wieprzcu 2 177 zł. Bóg zapłać.