20. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Pisa X, papieża

wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

czwartek – Święto św. Bartłomieja, apostoła

sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w roku jubileuszowym 25 – lecia naszej parafii. Uroczystości w naszej parafii będzie przewodniczył ks. Bp Damian Muskus.

W tym wyjątkowym dniu będzie zmieniony porządek nabożeństw. O godz. 800 będzie Msza Święta w Wieprzcu dla tych, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczyć
w Sumie odpustowej pod przewodnictwem ks. Biskupa.

O godz. 1100 ks. Biskup odprawi uroczystą Sumę odpustową w Kojszówce. Do udziału w tej Eucharystii zapraszam wszystkich parafian z Kojszówki i Wieprzca.

Po południu o godz. 1500 w kościele w Wieprzcu ks. Biskup będzie przewodniczył niedzielnym nieszporom eucharystycznym, po których odprawimy odpustową procesję wokół kościoła. Do udziału w tym nabożeństwie również zapraszam wszystkich parafian z obydwu wiosek. Byłoby sporą niestosownością
i antyświadectwem, gdyby w tak wyjątkowym dniu nasze kościoły świeciły pustkami. Tym bardziej, że ksiądz biskup zgodził się pozostać również i na to popołudniowe nabożeństwo.

Na procesję zapraszam strażaków z Kojszówki i Wieprzca, dzieci do sypania kwiatów z całej parafii i wszystkich parafian.

 

3. Dzisiaj po Mszy Świętej zbierana jest składka inwestycyjna.

 

4. Dziękuję serdecznie mieszkańcom osiedla Miśkowcowa za pomoc w posprzątaniu kościoła po malowaniu.

 

5. W czwartek 24 sierpnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci organizowana przez firmę współpracującą z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Akcja zbierania elektrośmieci zakłada wsparcie konkretnych projektów misyjnych. Zbiórka sprzętu jak co roku odbędzie się w Kojszówce przy kościele, a w Wieprzcu przy remizie (przed południem).