1. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
2. W poniedziałek nabożeństwo fatimskie będzie odprawione w Wieprzcu o godz. 1600, a w Kojszówce o godz. 1800. W poniedziałek nie będzie w Kojszówce Mszy Świętej o godz. 700.
3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała.
W Kojszówce Msze Święte będą o godz. 730 i Suma z procesją do 4 ołtarzy o godz. 1100, a w Wieprzcu o godz. 900 (z procesją).
O przygotowanie ołtarzy prosimy:
w Kojszówce:
1 ołtarz (na parkingu) – mieszkańcy os. Pitkowa
2 ołtarz (przy domu p. Stolarczyków) – mieszkańcy os. Dwór
3 ołtarz (przy drodze na cmentarz) – mieszkańcy os. Koskowa
4 ołtarz (przy kościele) – mieszkańcy os. Sycowa
w Wieprzcu:
1 ołtarz – mieszkańcy os. Pod Chłapkiem
2 ołtarz – mieszkańcy os. Ocieczkowa i Pod Grapą
3 ołtarz – mieszkańcy os. Jabconiowa
4 ołtarz – mieszkańcy os. Górna Adamowa
By uroczyście wielbić Chrystusa Eucharystycznego, do udziału w procesji zapraszam dzieci sypiące kwiaty i chłopców z dzwoneczkami. O pomoc w procesji i zapewnieniu bezpieczeństwa proszę naszych strażaków.
Zachęcam również gorąco do wspólnej modlitwy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie będzie odprawiana Msza Święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
w piątek – o godz. 1600 w Wieprzcu
o godz. 1800 w Kojszówce
w sobotę – o godz. 1100 w Kojszówce
o godz. 1800 w Wieprzcu4. W przyszłą niedzielę w Wieprzcu świętować będziemy odpust ku czci Królowej Pokoju. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 1130 odprawi ks. Kan. Andrzej Wąchała, który w tym roku świętuje 50 rocznicę święceń kapłańskich. Kazanie zaś wygłosi ks. Kan. Marcin Cholewa.