33. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu wspólnie odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

 

3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę odbywa się ostatnia w tym roku składka inwestycyjna na remonty w naszych kościołach. O pomoc proszę, jak zawsze, członków Rady Parafialnej.

 

4. W piątek po wieczornej Mszy Świętej w Kojszówce odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Italii 

 

5. W sobotę do naszej parafii przybędą kapłani z mojego rocznika na doroczne spotkanie rocznikowe ku czci św. Andrzeja, naszego patrona. O godz. 1100 w kościele w Kojszówce odprawimy Mszę Świętą koncelebrowaną. Zaprasza serdecznie do wspólnej modlitwy.

 

6. W najbliższym czasie organiści będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ta tradycja wyraża naszą jedność, a ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za pracę
w parafii.