22. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Po Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziarna siewnego.

 

2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają po wakacjach nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego: w Wieprzcu o godz. 800, a w Kojszówce o godz. 900. Do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież zapraszam wszystkich. Jutro nie będzie Mszy Świętej o godz. 700.

 

3. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja (oraz gablocie parafialnej)». Do powyższego ogłoszenia można dołączyć (lub zamieścić w gablocie) informacje o dokumentach wymaganych przed przyjęciem do Seminarium.

 

4. Składka na cele inwestycyjne w sierpniu wyniosła: w Kojszówce 11 900 zł, a w Wieprzcu 12 900 zł. Konto kościoła w Kojszówce obecnie opiewa na kwotę 106 020 zł.