19. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

czwartek – Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej

 

2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii jest to jednoczenie święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Porządek Mszy Świętych we wtorek będzie taki sam jak w każdą niedzielę. Uroczysta Msza Święta dożynkowa w Kojszówce o godz. 1100, a w Wieprzcu o godz. 930.

 

3. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, którą w tym roku przeżywać będziemy w duchu szczególnej wdzięczności Bogu za 25 lat istnienia naszej parafii w Kojszówce-Wieprzcu. Uroczystości jubileuszowe poprowadzi Bp Damian Muskus w niedzielę 27 sierpnia. Chciałbym, by uroczyste świętowanie ogarnęło obie części naszej parafii w Kojszówce i w Wieprzcu.

W niedzielę odpustową będzie zmieniony porządek Mszy Świętych: o godz. 800 będzie Msza Święta w Wieprzcu dla tych, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczyć w Sumie odpustowej pod przewodnictwem ks. Biskupa. Suma odpustowa w Kojszówce będzie o godz. 1100.

Po południu o godz. 1500 w kościele w Wieprzcu odprawimy uroczyste nieszpory eucharystyczne, a po nich tradycyjną odpustową procesję wokół kościoła. Na procesję zapraszam strażaków z Kojszówki i Wieprzca, dzieci do sypania kwiatów z całej parafii.

 

4. W drugą i trzecią niedzielę sierpnia (13 i 20 sierpnia) będzie kolejna składka inwestycyjna.

 

5. Jutro o godz. 1400 odbędzie się sprzątanie kościoła w Kojszówce. O pomoc proszę mieszkańców os. Miśkowcowa.

 

6. W tym tygodniu zakupiłem 10 ton węgla do naszych kościołów za kwotę 12 000 zł. (na ten cel do tej pory złożono 3300 zł).

 

7. W dniu 24 sierpnia odbędzie się zbiórka elektrośmieci organizowana przez firmę współpracującą z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Akcja zbierania elektrośmieci zakłada wsparcie konkretnych projektów misyjnych. Zbiórka sprzętu jak co roku odbędzie się w Kojszówce przy kościele, a w Wieprzcu przy remizie.

 

8. Składka na potrzeby parafii w pierwszą niedzielę sierpnia wyniosła: w Kojszówce 1849 zł, a w Wieprzcu 1723 zł. Bóg zapłać.