18. Niedziela Zwykła

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

sobota – Święto Przemienia Pańskiego

 

2. Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu odpoczynku dla pielgrzymów przy kościele w Kojszówce.

 

3. W dniu 5 sierpnia (w piątek) będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z utylizacji którego dochód będzie przeznaczony na pomoc misjom. Miejsce zbiórki w Kojszówce: przy kościele, w Wieprzcu: przy Domu Kultury.

 

4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Okazja do spowiedzi w obydwu kościołach w piątek półgodziny przed Mszą Świętą.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w piątek od godz. 900. Zmiana tajemnic różańcowych: w Wieprzcu – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej, a w Kojszówce – w niedzielę po Sumie.

Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kojszówce – w sobotę o godz. 800.

 

5. Starostwo Powiatowe zaprasza do podpisania dokumentów związanych z przekazaniem na własność instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych mieszkańców, którzy podpisali umowę z Powiatem w latach 2019 – 2021.

 

6. W drugą i trzecią niedzielę sierpnia (14.08, 21.08) odbędzie się składka inwestycyjna. O pomoc proszę członków Rady Parafialnej.

Zebranie Rady Parafialnej będzie w piątek 12 sierpnia na plebanii o godz. 1900.

 

  1. 7. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 22 września 2022 (czwartek) o godz. 1700 w kościele w Kojszówce. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Janusz Mastalski.